Aktualności

59. edycja Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE odbyła się 1 i 2 kwietnia 2017 r. na PGE Narodowym

25 kwietnia 2017

PGE Narodowy w pierwszy weekend kwietnia zamienił się w wielkie targowisko mieszkań i kredytów, jednym słowem Mieszkaniowy PGE Narodowy.
Na zainteresowanych zakupem nieruchomości czekali deweloperzy (m.in.: APM Development, Bouygues Immobilier Polska, Marvipol, Port Praski, Radius Projekt, Robyg, Soho Factory oraz Yareal), doradcy kredytowi (np.: Credits, Jacek Kur Doradcy Kredytowi, Murator FINANSE, Negocjatornia, Zarządzanie i Pośrednictwo Magdalena Nikiel-Tucholska) oraz banki i eksperci w Centrum Bezpłatnych Porad. Można było przeprowadzić symulację wysokości i warunków kredytu oraz ocenić ryzyko zakupu mieszkania, dowiedzieć się od czego zależy wartość zabezpieczenia kredytu, jak uniknąć rejestrów kredytowych. Na wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania na wynajem w celu zabezpieczenia posiadanego majątku czy też uzyskiwania przychodów z najmu czekała potężna porcja wiedzy, dobrze sprawdzonej w praktyce przez Stowarzyszenie Mieszkanicznik.

Murator EXPO, czołowy organizator targów mieszkaniowych śledzi od lat na największych warszawskich Targach Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE zmieniające się preferencje i wymagania klientów.
Dziś przedkładamy Państwu wyniki uzyskane w pierwszej fali badania w 2017 roku.

W czasie 59. edycji Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 1 i 2 kwietnia na PGE Narodowym przeprowadzono wśród odwiedzających Targi ankietę metodą wywiadów bezpośrednich. Respondentów pytano o: spontaniczną znajomość marki firm deweloperskich, czynniki brane pod uwagę przy zakupie mieszkania, preferencje stanu wykończenia, a także planowany czas zakupu mieszkania.

Wśród badanych przeważały kobiety (59%), ponad 48% badanych stanowiły osoby w wieku 20-35 lat, a co trzeci uczestnik targów (34,5%) był w wieku 36-50 lat. 48% wszystkich badanych planuje zakupić mieszkanie jeszcze w tym roku, 39% respondentów decyzję o zakupie własnego M podejmie w przeciągu najbliższych dwóch lat.
Planowany czas zakupu mieszkania:

Spontaniczna znajomość marki firm deweloperskich
W trójce najbardziej znanych deweloperów ankietowani kwietniowej edycji Targów Mieszkaniowych 2017 roku spontanicznie wskazywali najczęściej: Dom Development (22% ankietowanych), Robyg i Marvipol. Dla porównania w 2014 roku największą znajomością spontaniczną wśród badanych respondentów cieszyły się firmy: Robyg, Dom Development oraz J.W. Construction.
Spontaniczna znajomość marki 2017 rok:

Title: jjj - Description: jjj

Czynniki brane pod uwagę przy zakupie mieszkania
Dla osób biorących udział w badaniu największe znaczenie w przypadku zakupu mieszkania ma lokalizacja inwestycji (oddano na nią 55% głosów), kolejnym czynnikiem jest cena 1 metra kwadratowego mieszkania (swój głos oddało 37% ankietowanych). Marka dewelopera i jego dobre imię w przypadku zakupu mieszkania ma znaczenie dla zaledwie 8% respondentów. Na tak samo zadane pytanie w listopadzie 2014 roku odwiedzający targi mieszkaniowe odpowiadali, że najistotniejsze przy wyborze nieruchomości są w kolejności: cena 1 metra kwadratowego mieszkania (63,6% wskazań) oraz lokalizacja inwestycji (34%), marka dewelopera i jego dobre imię w przypadku zakupu mieszkania miało znaczenie dla zaledwie 2,4% respondentów.
Najistotniejsze czynniki brane pod uwagę przy zakupie mieszkania 2017 rok:

 

Preferencje stanu wykończenia
Preferencje planujących zakup mieszkania w czasie ostatnich trzech lat zmieniły się nieznacznie. W 2017 roku największa liczba ankietowanych planuje zakup mieszkania w stanie deweloperskim bez sanitariatów (42% ankietowanych). Następną grupę respondentów stanowią osoby, które chcą kupić mieszkanie w stanie deweloperskim z sanitariatami (29%). Mieszkanie wykończone pod klucz zdecydowałoby się zakupić 20% respondentów. W 2014 roku respondenci odpowiadali odpowiednio: 45,6% stan deweloperski bez sanitariów, 27,2% ankietowanych zakup mieszkania w stanie deweloperskim z sanitariatami, zaś 14,4% chciało zdecydować się na w pełni wykończone mieszkanie.
Preferencje stanu wykończenia 2017 rok:

 

 

 

 

 


Drukuj Wróć do aktualności