Aktualności

GDYNIA - POLSKI WATERFRONT

10 sierpnia 2017

Miasto współgospodarz

 

Gdynia to miasto o szerokich horyzontach i dynamicznym rozwoju, dla wielu jest  synonimem przedsiębiorczości, pracowitości i skutecznej woli w dążeniu do celu.

Mieszkają tu ludzie ambitni, dobrze wykształceni, kreatywni i ceniący  wysoką jakość życia.  Dodatkowe czynniki, które wyróżniają Gdynię na korzyść to otwarte i sprzyjające otoczenie biznesowo-finansowe, proinnowacyjność samorządu oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju. To wszystko determinuje niezwykle pozytywny wizerunek miasta w Polsce i Europie.

Gdynia, ze względu na swoje strategiczne nadmorskie położenie, dysponuje niezwykle cennymi terenami pod inwestycje.

Jednym z nich jest obszar Nadmorskiej Strefy Prestiżu Miejskiego, czyli terenów usytuowanych na styku ścisłego centrum miasta z morzem. Powstaje tu nowoczesna dzielnica mieszkaniowo-usługowa. Przy samej linii wody, tuż obok Sea Towers – jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce, zakończono już budowę kompleksu hotelowo-biurowego. Tworzą go hotel Marriot Courtyard z centrum konferencyjnym i budynek biurowy należący do PKO BP, z ogólnodostępną przestrzenią publiczną. Nieopodal Molo Rybackie, uwolnione spod funkcji przemysłowych, zamienia się w luksusową dzielnicę mieszkaniowo-usługową, gdzie z apartamentów i biur roztaczać się będzie niepowtarzalny widok na nowoczesną marinę żeglarską i wody Zatoki Gdańskiej. Podobnie zagospodarowany ma zostać sąsiedni teren po jednej ze stoczni, gdzie powstanie centrum rekreacyjno-mieszkaniowe z biurami i galerią handlową.

Gdyński waterfront to w sumie 33 hektary atrakcyjnego terenu inwestycyjnego, położonego nad samym morzem i jednocześnie graniczącego z centrum ćwierćmilionowego miasta. Na jego zapleczu z kolei, na terenach poindustrialnych nazywanych Międzytorzem, powstaje zupełnie nowe biznesowe centrum miasta. Urbaniści szacują, że w ciągu kilkunastu lat w Nadmorskiej Strefie Prestiżu, czyli na obszarze waterfrontu i Międzytorza, potencjalnie może zamieszkać nawet 15 tysięcy osób, a kolejne 11,5 tysiąca znajdzie tu zatrudnienie. 


Drukuj Wróć do aktualności