Informacje ogólne

Szanowni Państwo,
miło nam było gościć Państwa w hali ERGO ARENA, podczas trzynastej edycji Targów Mieszkaniowych, które odbyły się w dniach 2 i 3 marca. Z ogromną przyjemnością informujemy, że tegoroczna, marcowa edycja pobiła dotychczasowe rekordy pod względem liczby odwiedzających targi.

Ten sukces zawdzięczamy wszystkim uczestnikom wydarzenia. Serdeczne podziękowania składamy Partnerowi Targów firmie Marvipol Development, która na Targach zaprezentowała apartamentową inwestycję: Dwie Motławy. Dziękujemy Gdańskim Nieruchomościom za imponujące zaangażowanie w kampanię reklamową Targów.
Dziękujemy Wystawcom, Patronom Honorowym i Medialnym za pomoc i profesjonalne wsparcie targowego przedsięwzięcia na każdym etapie jego realizacji. Dziękujemy prelegentom i doradcom, którzy pomogli w przygotowaniu programu merytorycznego Targów i Centrum Bezpłatnych Porad.

Liczymy, że wszyscy uczestnicy rynku – deweloperzy, agencje nieruchomości, doradcy kredytowi i finansowi spędzili owocnie czas na targach, a odwiedzający znaleźli na inauguracyjnej, trójmiejskiej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE swoje wymarzone, nowe lokum.

W ostatnim kwartale 2018 roku we wszystkich miastach nadal rosły ceny mieszkań. Największy wzrost średniej ceny metra kwadratowego dla lokali pozostających w ofercie na koniec kwartału ubiegłego roku miał miejsce w Trójmieście i wyniósł 6,3%. Ale czy… dobra passa na rynku nieruchomości długo się jeszcze utrzyma? Kiedy ceny mieszkań spadną? o tym wraz z ekspertami i deweloperami Martyną Musiał wiceprezes BMC, Beatą Kosobudzką kierowniczką biura sprzedaży Dekpol, Kamilem Estropem przedstawicielem DOM&HOUSE oraz zainteresowanymi gośćmi Targów dyskutował redaktor Marek Wielgo.

Co na Targach…
Powierzchnia wystawiennicza prezentowała się imponująco – stoiska Wystawców przyciągały atrakcyjną aranżacją i profesjonalną obsługą. Swoją ofertę przedstawiło blisko stu Wystawców, w tym m.in.: Alfa Park, Allcon, ECO Classic, Inpro, Dekpol, PB Domesta, PB Górski, PB Kokoszki, Robyg, Semeko, TS Invest. Na odwiedzających czekali także przedstawiciele Urzędu Miasta Gdyni, w którym można było zapoznać się z ofertą gruntów m.in. pod budownictwo jednorodzinne.

Na pierwszej w tym roku trójmiejskiej edycji Targów oferta mieszkań nadal była pokaźna i różnorodna, nie brakowało inwestycji mieszkaniowych, w których można było bez ograniczeń wybierać odpowiednio zaprojektowane i optymalnie położone mieszkania - nowe i takie, w których pozostały ostatnie lokale wystawiane na sprzedaż, teraz w okazyjnej cenie.

Nie zabrakło nowości prosto spod igły, inwestycji wprowadzonych na rynek w styczniu i lutym, z których należy obowiązkowo wymienić: Dwie Motławy firmy Marvipol Development, osiedle Oliva Koncept obejmujące zespół budynków wielorodzinnych dewelopera Budner Inwestycje. Robyg zaprezentował nowoczesne, rodzinne osiedle powstające w otoczeniu bujnej zieleni zaaranżowanej w wyjątkowy park, czyli Park Południe. Nie sposób nie wspomnieć o inwestycji firmy Navigator Development pod nazwą Republika Matarnia, gdzie powstaną 64 domy, Osiedlu Srebrniki dewelopera PB Górski, czy Alfa Park IV na Morenie.

Bezpłatne rady i porady, wykłady i warsztaty…
Trzynasta, trójmiejska edycja Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE dostarczyła wszechstronne wsparcie w bezpiecznym – dzięki wykładom i prelekcjom – przejściu przez cały proces pozyskania nieruchomości: od wyboru dewelopera i inwestycji, przez finansowanie zakupu, odbiór mieszkania po wykończenie zgodnie z potrzebami i gustem. Goście korzystali z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji w punktach doradczych: finanse, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, wynajem, architektura wnętrz.

Na Targach odwiedzający gremialnie korzystali z bogatej oferty kredytów hipotecznych w firmach oferujących produkty finansowe, spośród których należy wymienić m.in.: Bank Santander Polska, Bank Polskiej Spółdzielczości, Murator Finanse, Phinance, Ituum, Doradza.pl. Na miejscu można było także uzyskać wsparcie analityka kredytowego. Targowi goście w czasie bezpłatnych wykładów i seminariów dowiedzieli się: jak uniknąć problemów przy ubieganiu się o kredyt, poznali kolejne etapy analizy wniosku w bankach, mogli również liczyć na praktyczne porady dotyczące sprawdzenia umowy kredytowej przed jej podpisaniem.

Pod gościnnym dachem Ergo Areny targowi goście mogli korzystać z indywidualnych, nieodpłatnych konsultacji również z dziedziny aranżacji wnętrz, np. w stoiskach: 3Miastodesign i NB Architekci Pracownia Projektowa.

Niezależnie od tego czy inwestycja w mieszkanie ma być udaną lokatą kapitału czy rozwiązaniem własnych kwestii mieszkaniowych warto odwiedzić Targi Mieszkaniowe Murator EXPO z ich unikalnymi możliwościami porównywania aktualnych ofert deweloperów, agencji obrotu nieruchomościami i pośredników kredytowych, a przy tym korzystania z fachowych porad niezależnych ekspertów.

Już teraz zapraszamy na kolejne trójmiejskie wydarzeniach targowe Murator EXPO:

  • 7-8 września w Gdyni Arenie
  • 19-20 października w Amberexpo

Anna Szweda
Project Manager
tel.: +48 516 124 175 | e-mail: aszweda@muratorexpo.pl


Drukuj