Informacje ogólne

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za udział w siódmej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 18-19 lutego 2017 r. w trójmiejskiej ERGO ARENIE. To kolejna udana edycja zarówno pod względem liczby odwiedzających jak i firm prezentujących swoją ofertę. Bezpośrednie relacje z targów można było zobaczyć na portalu wyborcza.pl oraz w TVP 3, wysłuchać w radiu ESKA i RADIU GDAŃSK.

Serdeczne podziękowania składamy Wystawcom, Patronom Honorowym i Medialnym oraz Organizacjom i Stowarzyszeniom za wsparcie wiosennej edycji targów. Dziękujemy prelegentom i doradcom, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy. Liczymy, że wszyscy uczestnicy rynku – deweloperzy, agencje nieruchomości, banki i doradcy kredytowi i finansowi spędzili owocnie czas na targach, a poszukujący własnego M znaleźli właściwą dla siebie ofertę.

Targi odwiedziło kilkanaście tysięcy zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza prezentowała się imponująco – stoiska Wystawców przyciągały atrakcyjną aranżacją i profesjonalnym sposobem prezentacji. W stosunku do poprzednich edycji więcej było stoisk indywidualnych. Swoją ofertę przedstawiło blisko stu Wystawców, w tym m.in.: EURO STYL, POLNORD, ATAL, BUDIMEX, JW CONSTRUCTION, ROBYG, PB GÓRSKI, PB KOKOSZKI, PB DOMESTA, SEMEKO, MODERNA HOLDING, DEKPOL, POLNORD, ECO CLASSIC. Nie zabrakło ofert kredytów mieszkaniowych prezentowanych przez banki (PEKAO SA, PKO BP,) oraz pośredników finansowych (m.in.: Murator Finanse, Credit In, Contact Finance, Doradza.pl). Liczną reprezentację miały agencje nieruchomości (DOM&HOUSE, Home Broker) oraz  firmy świadczące usługi z dziedziny aranżacji wnętrz (3Miastodesign, ZAPP Aranżacje, ITO DESIGN, AMK Design). Do stoisk deweloperów przyciągała bogata oferta nowości, które prezentowały m.in.: BUDIMEX NIERUCHOMOŚCI, CITY HOUSE, PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE DOMESTA, SEMEKO, EURO STYL.

Ekspozycję wystawców dopełnił bogaty program edukacyjny. Goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji w punktach doradczych: finanse, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, wynajem, architektura wnętrz i stylizacja.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się publiczna debata, którą prowadził Marek Wielgo redaktor naczelny serwisu muratorplus.pl, a poświęcona rządowemu programowi Mieszkanie+: pod hasłem Mieszkanie Plus szansą na dostępne cenowo mieszkania. BGK Nieruchomości spółce należącej do Banku Gospodarstwa Krajowego, rząd powierzył zarządzanie programem „Mieszkanie plus”, który zakłada budowę „dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do własności”. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wielokrotnie powtarzał, że mieszkania pod klucz będą kosztowały nie więcej niż średnio 2,5-3,5 tys. zł za m². Od tych kosztów zależą zaś stawki czynszów, które zaplanowane są w wysokości 10-24 zł za m² plus koszty eksploatacji. Wśród gmin, które chcą uczestniczyć w programie „Mieszkanie plus” jest Gdynia. Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała, gość specjalny debaty, poinformowała, że miasto wytypowało tymczasem trzy działki, na których może powstać łącznie ok. 250 mieszkań. Na klucze do nich będą mogły liczyć mieszkańcy (w pierwszej kolejności rodziny i osoby dziećmi), którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na kredyt lub najęcie na zasadach rynkowych, a równocześnie nie mogą liczyć na lokum od gminy, bo mają zbyt wysokie zarobki. O tym czy rządowy programowi Mieszkanie+ może być zagrożeniem dla deweloperów, właścicieli wynajmujących mieszkania oraz agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami dyskutowali: Jacek Kusiak, prezes Stowarzyszenia Mieszkanicznik, Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży Euro Styl; Artur Serowik, dyrektor zarządzający Słoneczne Wzgórza; Marcin Żurawski, kierownik oddziału Dom&House, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Więcej o rządowy programie Mieszkanie+ można przeczytać w serwisie muratorplus.pl.

 

 

Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach targowych MURATOR EXPO w Trójmieście :

2-3 września – gdyńskie targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie – GDYNI ARENA

21-22 października – targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie w Gdańsku – AMBEREXPO


Drukuj