Program

Od lat Targi Mieszkaniowe są niezastąpionym źródłem informacji o rynku mieszkaniowym, oferują kompleksowy przegląd oferty domów i mieszkań - nowych i „z drugiej ręki", są także okazją do uzyskania wiedzy o aktualnych warunkach kredytowych. Ekspozycję wystawców uzupełnia bogaty program edukacyjny. W rozbudowanym Centrum Porad goście mogą liczyć na indywidualne, bezpłatne konsultacje. Ważne podkreślenia jest, iż wszyscy, którzy odwiedzą stoiska architektów wnętrz z planem mieszkania lub domu otrzymają pomoc w planowaniu przebudowy i aranżacji. Osoby, które nie potrafią dokonać wyboru pomiędzy kilkoma mieszkaniami mogą przyjść z projektami, aby z architektem wnętrz wybrać najlepiej dostosowane do swoich potrzeb.

Zapraszamy do ERGO Areny w dniach 22 i 23 lutego 2020 roku

22 lutego 2020 roku, godzina 14.15, Ergo Arena, wstęp wolny

WARSZTATY DYSKUSYJNE:
Mieszkać w Trójmieście - główne kierunki rozwoju i nowego programu mieszkaniowego
z udziałem: prof. dr hab. inż. arch. Piotra Lorensa z Towarzystwa Urbanistów Polskich, Kierownika Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej; dr Anny Golędzinowskiej z Rady Miasta Gdańska, dr Moniki Arczyńskiej z firmy A2P2 oraz Karola Spieglanina prezesa Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej. Patronem merytorycznym debaty jest Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Celem debaty jest omówienie głównych, aktualnych, tendencji rozwoju urbanistycznego metropolii. W szczególności dyskusja ta dotyczyć będzie kierunków rozwoju nowych obszarów mieszkalnictwa.

W trakcie spotkania poruszone zostaną zarówno kwestie dopełniania istniejących już dzielnic jak i kreowania nowych kierunków rozwoju programu mieszkaniowego w Trójmieście. Zagadnienia te zostaną omówione także w kontekście perspektyw rozwoju układu komunikacyjnego oraz dostępności i wykorzystania infrastruktury społecznej. Pozwoli to na przybliżenie wszystkim zainteresowanym całego spektrum zagadnień wiążących się z podjęciem decyzji o zamieszkaniu w konkretnej lokalizacji, a także konsekwencji tychże - zarówno w odniesieniu do jakości zamieszkania jak i dostępu do różnych elementów infrastruktury oraz programu usługowego czy rekreacyjnego.

Spotkanie pozwoli na zaznajomienie się z głównymi kierunkami rozwoju urbanistycznego Trójmiasta na podstawie dokumentów planistycznych, a także z głównymi obecnie realizowanymi projektami inwestycyjnymi - stanowiącymi znaczące uzupełnienie istniejącej struktury przestrzennej.

W debacie wezmą udział zarówno przedstawiciele miast tworzących metropolię trójmiejską, środowiska urbanistów, deweloperów oraz społeczników. Organizatorzy zakładają aktywny udział w debacie zainteresowanych mieszkańców - co pozwoli na omówienie wybranych, szczegółowych problemów i zagadnień wiążących się z przyszłością zamieszkania w Trójmieście.


Drukuj