Informacje ogólne

64. warszawska edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
Torwar, 8 i 9 września

Pierwsza po wakacjach, największa i najważniejsza impreza targowa dedykowana szeroko rozumianemu rynkowi nieruchomości odbyła się w dniach 8 i 9 września na warszawskim Torwarze. Swoje oferty przedstawiło prawie 100 wystawców: deweloperów, banków i pośredników kredytowych. Ofercie wystawców towarzyszył szereg wydarzeń programowych pomagających w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków.

Na targach oferta mieszkań była pokaźna i różnorodna, obfitująca w nowe inwestycje mieszkaniowe, w których można było bez ograniczeń wybrać optymalnie zaprojektowane i najlepiej położone mieszkanie. Tym razem na targowych gości czekało blisko 100 wystawców, a wśród nich m.in.: APM Development, Arche, Atal, Dom Development, LC Corp, Mak Dom, Marvipol, Port Praski, Radius Projekt, Robyg, Victoria Dom, Yareal Polska czy Yuniversal Podlaski.

Agencje nieruchomości z Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami wystawiły na sprzedaż mieszkania, domy, działki budowlane, apartamenty i rezydencje, lokale usługowe oraz nieruchomości inwestycyjne z całej Warszawy i okolic. Skupieni w Centrum partnerzy i doradcy pomagali zarówno w zakupie, jak i w sprzedaży, najmie, wynajmie lub zamianie każdego typu nieruchomości. Można było zgłosić do sprzedaży swoje M w licencjonowanych agencjach rynku nieruchomości obecnych na Targach z gwarancją publikacji oferty na większości portali internetowych oraz w systemach MLS.

Publiczna debata: czy kupowanie mieszkania w budowie jest bezpieczne?
Od ponad 6 lat klientów firm deweloperskich chroni ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana powszechnie ustawą deweloperską. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uważa jednak, że finansujący budowę nowych mieszkań wciąż sporo ryzykują. UOKiK przygotował więc projekt nowelizacji ustawy deweloperskiej, w którym proponuje m.in. dodatkowe zabezpieczenie wpłat na poczet budowy mieszkania. W czasie debaty podsumowane zostaną efekty 6 lat działania ustawy deweloperskiej. Jak zmieniła ona rynek mieszkaniowy? Jak oceniają tę ustawę deweloperzy i ich klienci, a także eksperci? Które rozwiązania wymagają poprawienia? Co proponuje UOKiK w projekcie nowelizacji? Które propozycje Urzędu budzą kontrowersje i dlaczego?

Dyskusja na ten temat, którą poprowadził Marek Wielgo, redaktor naczelny serwisu Muratorplus.pl, odbyła się 8 września (sobota) w godzinach 12.00-13.30 na warszawskim Torwarze. W debacie wzięli udział: Izabela Szewczyk-Krzyżanowska, dyrektor Departamentu Ochrony Interesów Konsumentów w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów; Konrad Płochocki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD); Katarzyna Kuniewicz, szefowa Działu Badań i Analiz Rynku w firmie doradczej REAS.

WSTĘP NA TARGI
8 września (sobota), w godzinach 10.00-17.00
9 września (niedziela), w godzinach 10.00-16.00
Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Wszyscy odwiedzający targi otrzymają czasopisma o tematyce wnętrzarskiej oraz mapy inwestycji mieszkaniowych, ekskluzywny katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku.

zapraszamy do kontaktu

 


Drukuj