Partner 19 dzielnica

 

NOWA DZIELNICA WARSZAWY

19. Dzielnica to nowa część miasta, rozwijająca się w centrum Warszawy. Doskonała lokalizacja oraz nieprzeciętna architektura sprawiły, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji mieszkaniowych w stolicy. Osiedle posiada własną infrastrukturę – ulice, skwery z fontannami, zielone, półprywatne patia oraz zaplecze handlowo-usługowe. Otwarta, przyjazna i bezpieczna przestrzeń to jeden z największych atutów 19. Dzielnicy.

CENTRUM NA WYCIAGNIĘCIE RĘKI
19. Dzielnica jest największym otwartym osiedlem w centrum Warszawy. Otwarcie 19. Dzielnicy na miasto jest wielowymiarowe. Z jednej strony, mieszkańcy mają miasto “na wyciągniecie ręki” i mogą cieszyć się wszystkimi atrakcjami, jakie oferuje życie w centrum. Z drugiej strony, 19. Dzielnica jest chętnie odwiedzana przez warszawiaków, którzy coraz częściej wybierają osiedlowe knajpki i restauracje jako miejsce spotkań z rodziną lub przyjaciółmi. Wybudowana w sąsiedztwie nowa stacja metra Rondo Daszyńskiego doskonale uzupełnia istniejącą sieć połączeń z każdą częścią miasta.

NAJLEPSZA ARCHITEKTURA
Wizytówką 19. Dzielnicy jest nowoczesna, minimalistyczna architektura zaprojektowana przez pracownię JEMS Architekci. Przyniosła ona 19. Dzielnicy liczne nagrody m.in. I miejsce w konkursie Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 w kategorii „Zespół budynków wielorodzinnych” (PZFD), prestiżową nagrodę Najlepszy Budynek Wielorodzinny w Polsce w latach 2000-2012 w konkursie „ŻYCIE W ARCHITEKTURZE” i nominację do Mies van der Rohe Award 2013, oficjalnej nagrody architektonicznej UE.  W październiku 2014 makieta I etapu 19. Dzielnicy została włączona do kolekcji 25 najwybitniejszych obiektów zrealizowanych w Polsce po 1989 roku, prezentowanych na wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Architektura Murator).  Za odzyskanie  poprzemysłowych terenów oraz stworzenie nowego modelu dzielnicy w 2015 roku Pro Urba otrzymała I Nagrodę w ogólnopolskim konkursie Ministra Środowiska "Projekt: Przestrzeń".

NOWY, III ETAP
Pod koniec 2017 roku 19. Dzielnica powiększy się o kolejne dwa budynki, liczące łącznie ok. 240 mieszkań. Na parterach obu budynków, podobnie jak w poprzednich dwóch etapach, przewidziano powierzchnie usługowe. Odnaleźć tu można zarówno uporządkowaną kompozycję okien, jak i nieregularność w rozmieszczeniu loggii. Dzięki grze modułów architekci osiągnęli intrygujący efekt dynamiki i głębi brył. Taki sposób aranżacji wpływa na kształt poszczególnych kondygnacji, z których każda charakteryzuje się niepowtarzalnym układem mieszkań.

 

 


Drukuj