Program

 

Na Targach bezpłatne rady i porady, wykłady i warsztaty...
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE mają już ugruntowaną pozycję, na którą zapracowały wieloletnimi działaniami na rzecz warszawskiego rynku mieszkaniowego. Odwiedzenie Targów jest doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą mieszkaniową i kredytową, daje duże możliwości wyboru pomiędzy proponowanymi lokalizacjami, warunkami kredytowymi czy też standardami realizacji. Nadto Targi Mieszkaniowe Murator EXPO znane są z bogatego programu poradniczego o wyjątkowych walorach edukacyjnych, są również doskonałym źródłem informacji o kupujących czy planujących zakup własnego M.

... i zawsze jakieś ploteczki…*
Mieszkańcy Warszawy są mocno przekonani, że znajomość sąsiadów (przynajmniej z widzenia) wzmacnia poczucie bezpieczeństwa oraz że pozytywne relacje z sąsiadami to jedna z podstaw satysfakcji mieszkania w danym miejscu. Jednocześnie nieco ponad połowa (57%) warszawiaków ocenia swoje relacje z sąsiadami pozytywnie (zdecydowanie lub raczej dobrze). Do wzajemnych spotkań/odwiedzin przyznaje się zaledwie 16% mieszkańców stolicy, a 43% chciałoby lepiej poznać swoich sąsiadów.
Najbardziej warszawiaków irytuje śmiecenie na klatkach schodowych, palenie papierosów na balkonie czy w windzie, „czepialstwo”, czyli składanie bezpodstawnych skarg oraz imprezowanie, a także głośne rozmowy. Najmniej przeszkadzają kąpiele nocne, bałagan na balkonie widoczny z zewnątrz, samodzielne inwestycje, które psują estetykę elewacji, zapachy z gotowania/pichcenia czy palenie liści.

*badanie przeprowadził Instytut Badań Pollster na zlecenie Murator EXPO, na próbie pełnoletnich mieszkańców Warszawy, Poznania i Trójmiasta. Dobrana do badania próba jest reprezentatywna pod względem struktury płci i wieku mieszkańców danego miasta/regionu. Wielkość próby dla danego miasta/regionu wyniosła 300 respondentów, łączna próba to 900 osób. Badanie zrealizowano metodą CAWI (badanie z wykorzystaniem ankiety udostępnianej na stronie internetowej).


Drukuj