Informacje ogólne

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękujemy za udział w ósmej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 15 i 16 września 2018 roku na STADIONIE WROCŁAW.

Dziękujemy Wystawcom, Patronom Honorowym i Medialnym oraz Organizacjom i Stowarzyszeniom za wsparcie merytoryczne i medialne kolejnej edycji Targów. Nie zapominamy o prelegentach i doradcach, którzy pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia, i których zaangażowanie potwierdza rangę i użyteczność przedsięwzięcia. Liczymy, że wszyscy uczestnicy rynku – deweloperzy, agencje nieruchomości, doradcy kredytowi spędzili owocnie czas na targach a poszukujący znaleźli właściwe i docelowe mieszkanie lub dom.To dzięki Państwa zaangażowaniu kolejny raz możemy mówić o sukcesie.

Ósma edycja była większa od poprzedniej pod względem liczby firm prezentujących swoją ofertę. Jesienną edycję Targów odwiedziło ponad siedem i pół tysiąca zwiedzających. Tym razem tłumniej na wrocławskim Stadionie było w niedzielę. Kolejny raz najliczniejszą grupę zwiedzających stanowiły osoby młode, mające wiedzę o szukanych inwestycjach. Większość tej grupy stanowiły młode rodziny, które wraz z dziećmi wybrały się na Targi. Kolejną liczną grupą były osoby poszukujące małej nieruchomości, z przeznaczeniem na wynajem. Nie brakowało osób, które chciały sprzedać działkę czy dom i kupić mieszkanie od dewelopera – niezastąpione okazało się stoisko DOSPON-u, które imponowało swoją ofertą. Wiele osób podejmowało decyzję zakupową, korzystając z atrakcyjnych ofert przygotowanych przez Wystawców specjalnie na tę edycję Targów.

Swoją ofertę przedstawiło blisko stu Wystawców: w tym znane firmy lokalne m.in.: PCG, DPI Malachit, Archicom, DOM Developer, WPBM Mój Dom, Arkop Deweloper, Temar Deweloper, Rafin Developer, Triada Dom, Inkom oraz przedstawiciele ogólnopolskich firm deweloperskich Vantage Development, Atal, Jakon, Fadesa Polnord Polska, Ronson, Blockpol. Nie zabrakło ofert kredytów mieszkaniowych prezentowanych przez pośredników np.: MURATOR FINANSE, Doradza.pl, Notus czy PLCG Kredyty Hipoteczne. Liczną reprezentację miały agencje pośrednictwa nieruchomości (SM Bracia Juszczak, DOSPON i inni) oraz firmy świadczące usługi z dziedziny aranżacji wnętrz: IKEA, Zdrowe Wnętrza Anna Szloser czy BienDesign Monika Bień.

Ekspozycję Wystawców dopełnił bogaty program edukacyjny i rozbudowane Centrum Porad, w którym goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji z dziedziny: prawa, podatków, finansów czy aranżacji wnętrz i ogrodów.
Tradycyjnie dużą popularnością cieszyły się wykłady, w trakcie których poruszano problematykę związaną z finansowaniem nieruchomości, a w szczególności te traktujące o kredycie hipotecznym i procedurach jego pozyskania. Duże zainteresowanie wzbudziły wykłady poświęcone tematyce odbiorów mieszkań od dewelopera prowadzone przez firmę BUDMAR oraz spotkania poświęcone nowoczesnemu urządzaniu firmy BienDesign Monika Bień. W sobotę i niedzielę Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zorganizowało panel dotyczący rynku wtórnego, w czasie którego omówiono kwestie: jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym, prawidłową umowę kupna z deweloperem - jak zabezpieczyć własne interesy, umowę najmu okazjonalnego - gwarancję bezpieczeństwa dla najemcy i właściciela czy obciążenia nieruchomości versus bezpieczeństwo transakcji. Na zakończenie zaproszeni goście dyskutowali o szansach i zagrożeniach rynku wtórnego.  


Marcin Sielowski
Koordynator Projektu
tel. +48 668 544 533 | e-mail: msielowski@muratorexpo.pl

  • 2-3 lutego 2019 roku – Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE – STADION WROCŁAW

 


Drukuj