Sierakowskiego 5. Jeden adres - cztery kamienice, cztery elewacje.

Sierakowskiego 5 to jedna ze zrealizowanych i oddanych do użytku inwestycji Portu Praskiego. Budynek jest zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, na części prawie 40-hektarowego terenu należącego do Portu Praskiego, w odległości około tysiąca metrów od Starego Miasta i Stadionu Narodowego oraz Centrum Nauki Kopernik. Inwestycja położona jest w sąsiedztwie dwóch stacji metra: Stadion Narodowy oraz Dworzec Wileński.

Budynek przy Sierakowskiego 5 nawiązuje do zabudowy historycznej Warszawy. Inwestycja została wykonana z wielką dbałością o szczegóły. Znajdziemy tutaj kamienice z  czterema elewacjami wykończonymi tradycyjnymi materiałami, takimi jak piaskowiec, wapień czy ręcznie formowana cegła elewacyjna w kolorze, którego nie ma żaden inny budynek w Polsce. Części wspólne zostały zaaranżowane z wykorzystaniem stali, drewna oraz cegły.

Na Sierakowskiego 5 każdy znajdzie mieszkanie dla siebie. W sprzedaży dostępne są mieszkania i apartamenty w metrażach od 47 do nawet 190 metrów kwadratowych (przy połączeniu dwóch lokali). Dopełnieniem większości z nich są również balkony, loggie lub tarasy o powierzchni do 51 metrów.

Na parterze znajdują się atrakcyjne lokale usługowe z przeszklonymi witrynami, wychodzącymi bezpośrednio na jedną z najważniejszych ulic w Porcie Praskim – ulicę Sierakowskiego. W przyszłości będzie to ulica handlowa, prowadząca do części, w której projektowana jest marina.  Na całość Portu Praskiego składają się cztery dzielnice: Stara Praga pełniąca funkcję mieszkalno-usługową, Doki – luksusowa część Portu Praskiego z restauracjami, ekskluzywnymi butikami i mariną, City – dzielnica z wieżowcami, hotelem i obiektami sportowymi oraz Park Mediów – strefa z forum mediowo-technologicznym. Całość inwestycji dopełnią sąsiadujące zielone tereny.

Inwestycja Sierakowskiego 5 została wyróżniona w konkursie „Budowa Roku 2015” nagrodą drugiego stopnia oraz pierwszą nagrodą w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej” w konkursie „Modernizacja Roku 2015”.

Więcej informacji na temat Portu Praskiego oraz dostępnych mieszkań i lokali usługowych można znaleźć na stronie internetowej: www.portpraski.pl


Drukuj